CZ | EN | DE

Inovační centrum Ústeckého kraje


« zpět

Ústecký Den D vyhrál projekt globální sítě na sdílení IT služeb

Ústecký Den D vyhrál projekt globální sítě na sdílení IT služeb

25.01.2018 - Začínající firmy z podnikatelského inkubátoru Inovačního centra Ústeckého kraje se 23. ledna v Činoherním studiu utkaly v souboji o nejlepší podnikatelský projekt. Hlavní cenu v podobě služeb pro rozvoj podnikání od Inovačního centra Ústeckého kraje (20 000 Kč) a CzechInvestu (10 000 Kč) si odnesl projekt SpecialistsGrid z Mostu. Ten na principu sdílené ekonomiky propojuje poptávku a nabídku IT služeb v globálním měřítku. Cenu diváků získala Iva Coelho s projektem Alice, který za použití moderních technologií pomáhá lidem v počátečním stádiu Alzheimerovy nemoci při procvičování paměti i proti zapomínání.


Třetí běh podnikatelského inkubátoru Startup Go od Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) vyvrcholil v úterý 23. ledna veřejným „grilováním start-upů“. Osm začínajících podnikatelů, kteří prošli tímto programem, čekala pětiminutová prezentace jejich podnikání i nabytých znalostí před odbornou porotou i potenciálními investory. Porota vybrala nakonec nejlepší projekty, které získaly individuální koučink vybraného mentora pro rozvoj podnikání od Inovačního centra Ústeckého kraje a ceny pro rozvoj podnikání od dalších partnerů – CzechInvestu, České spořitelny, coworkingového centra Node5 a společnosti LDM Production. Návštěvníci akce Startup Go Grill pak rozhodli o udělení divácké ceny.


Hlavní cenu získal projekt SpecialistsGrid Aleše Smetany na propojování poptávky a nabídky IT služeb, který funguje na principu Airbnb pro ajťáky.
Nám jako Agentuře pro podporu podnikání a investic se velmi zamlouvají globální ambice i perspektivní odvětví podnikání vítězného projektu. A v tom jim myslím umíme pomoci. Airbnb pro ajťáky navíc už reálně dokazuje, že o podobnou službu ve světě je zájem,“ říká Alena Hájková, členka poroty soutěže a ředitelka regionální kanceláře agentury CzechInvest.


O ceně diváků rozhodli v online hlasování sami návštěvníci večera Startup Go Grill. Nejvíce bodů od nich získala Iva Coelho s projektem Alice. Ten prostřednictvím aplikací v chytrých hodinkách a telefonu a pomocí zvukových čipů pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou a jejich příbuzným nezapomínat a navíc procvičovat paměť.


Skvělý, a především i sociálně přínosný projekt. Líbí se mi taky obchodní model, který autorka nápadu společně s ICUK nastavily – nenutí zákazníky kupovat si chytré hodinky a ani speciální chytré telefony, zaplatí jen za službu, která jim bude připravena přímo na míru,“ komentuje rozhodnutí diváků členka poroty Jana Nedrdová z Ústeckého kraje, který celou akci podpořil.


Byla bych pochopitelně ráda za investora. V první fázi je ale pro náš tým ještě důležitější pomoc s vybudováním sítě lékařů a pacientů v našem regionu, kteří by naši službu vyzkoušeli a pomohli nám ji vylepšovat,“ dodává autorka nápadu Iva Coelho z Ústí nad Labem.


Přihlášené začínající firmy (startupy) prošly inkubačním vzdělávacím programem pro začínající firmy Startup Go od Inovačního centra Ústeckého kraje. Zde dostaly několikaměsíční "nalejvárnu" informací a rady zkušených, které jejich podnikání mělo posunout dále. Na konci podnikatelského inkubátoru je právě čekala závěrečná prezentace vypilovaných podnikatelských záměrů a „grilovačka“ před odbornou porotou a veřejností. V porotě vedle již zmíněných zasedl podnikatel Radim Bzura, provozující portál EnergieÚstí.cz, a za Českou spořitelnu Jana Měchurová. 


Logolink    Transfer      UK

Tento web používá soubory cookie k analytickým účelům (viz Ochrana osobních údajů). S vaším souhlasem je můžeme využít také pro individuálně cílenou online nabídku na naše akce a služby. se zobrazováním reklamy na služby a akce ICUK.

Aktuality

© 2019 Insion

ICUK

 

 

 


News: